Náš tým

Štěpánka Rajchlová

ředitelka 

Zkoušela jsem změnit české školství z pozice matky, pak učitelky a ředitelky státní školy. Zjistila jsem ale, že to nedokážu. Opustit kvůli tomu školství definitivně mi však připadalo zbabělé. Snila jsem tedy o škole, kterou by bylo možné ukázat hlavám pomazaným a říct: Koukejte, takhle se máme starat o naši budoucnost. Tak jdem na to ;-)!


více

Ivan Čermák

zástupce ředitele

Jsem cyklista, skaut a velmi nadaný spáč. S dětmi bych chtěl filozofovat, učit se argumentovat a vidět svět v širší perspektivě. Plánoval jsem být milionář, ale zjistil jsem, že je pro mě zajímavější být s dětmi u toho, když se učí.

e-mail: ivan.cermak@scioskola.cz


více

Ondřej Fiedler

průvodce

Narodil jsem se trochu přidušený, ale dětství jsem strávil celkem běžně: ve školce jsem se naučil všechna sprostá slova, na základce jsem hlavně svačil, spal a hrál dračák, nebo tak si to aspoň pamatuju. Někdy tenkrát jsem chtěl být hajným, chodit po lese v holínkách a každý večer jíst paštiku s cibulí. Splnilo se mi jen to poslední. Buď jak buď, naši mi říkali, abych hlavně neskončil jako učitel, tak zaplať pánbůh, že se ze mě stal průvodce. Už jsem dělal průvodce na zámku, na střední jsem dokonce vyhrál soutěž o nejlepšího průvodce v autokaru, tak bych řekl, že se mnou se ve ScioŠkole rozhodně nikdo neztratí.

e-mail: ondrej.fiedler@scioskola.cz


více

Pavlína Sluková Krištofová

průvodkyně

Když jsem byla malá, prý jsem měla často hlavu v oblacích. Myslím, že jsem tak nějak ani nevěděla, co to znamená, ale vzpomínám si, jak báječné bylo zabývat se „svými věcmi, myšlenkami a plány“. Až nyní, kdy i já sama už mám děti, si uvědomuji, jak mě těší je pozorovat a vnímat, jak hluboce jsou do toho „svého myšlení a konání“ ponořeni, …. a jsem přesvědčená, že zažívají stav blaženosti. Ráda bych měla kouzelný proutek, kterým bych tento pocit přičarovala všem lidem. Je mi ale velkou ctí a potěšením být součástí něčeho, co tím směrem určitě míří….    i bez toho kouzelného proutku.

e-mail: pavlina.slukova@scioskola.cz


více

Shannan Thorpe

průvodkyně

As a child, I always wanted to be a journalist. Once I learned how to write, I always carried notebooks with me to write down or draw what I saw, who I talked to, and what I thought of everything. I felt like everyone and everything had a story worth telling, even if it got me into trouble at times.

Becoming an English teacher was an obvious choice for me. I feel lucky to be able to teach children another language and help them find a “second voice” to express themselves and their thoughts about the world around them.

 

e-mail: shannan.thorpe@scioskola.cz


více

Jakub Doležal

průvodce

Snil jsem stát se rančerem, doba se ale měnila a já si uvědomil, že bude lepší být dobrodruhem na motorce, jenomže ani to nevydrželo dlouho. Začaly se mi rozšiřovat obzory, a tak mi došlo, že budu muset povýšit – stát se námořníkem. Tím vším jsem nakonec prošel – i když sny jsou velkolepější :-). Teď bych rád inspiroval jiné.

e-mail: jakub.dolezal@scioskola.cz


více

Vladimíra Straková

školní psycholožka

Od dětství jsem se zajímala o vztahy a příběhy lidí. Vystudovala jsem proto psychologii a přes 10 let jsem pracovala s dětmi i dospělými, kteří se potřebovali ve svých vztazích lépe vyznat, prožívali různé nemoce či krize. Naučila jsem se hodně o emocích a práci s nimi a tom, co vše lze zvládnout, když se pro to „opravdu“ rozhodneme.

Ze všeho nejvíc mě baví pracovat s lidmi, kteří se chtějí rozvíjet a poznávat své silné stránky, aby se tak mohli vydávat za svými sny. Na ScioŠkole se mi líbí, že toto vše dětem umožňuje.

e-mail: vladimira.strakova@scioskola.cz


více

Kateřina Horová

průvodkyně

Ze všeho nejradši mám čokoládu. A stromy. Jen si to představte, ležet pod stromem, ukusovat čokoládu a skrz zelené stromy koukat na modrou oblohu.

Jako malá jsem chtěla být policajtkou na koni a baletkou. Ideální kombinace, ne? Přes den bych se projížděla po parcích a večer tančila v divadle. Dokonce jsem spala v provazu, protože tak určitě všechny baletky spí. Měla jsem velké sny, ale tanci jsem zůstala věrná. 

A tak jsem se stala učitelkou tance, aby i další děti měly z pohybu radost a mohly stejně jako já snít. 

e-mail: katerina.horova@scioskola.cz


více

Daniela Oliveau

průvodkyně

V 10 letech jsem měla sen: Pojedeme o víkendu s rodiči a sestrou na chatu, nasbíráme hřiby a já je půjdu prodávat před obchod. To jsem si v následujících dnech splnila (a v době tvrdého komunismu, kdy to bylo zakázáno) jsem připravila dřevěnou krabici, naskládala vedle sebe hromádky hříbků, napsala cenovky a vše jsem za pár minut prodala!

Můj dětský sen se stal realitou po dlouhá léta, kdy jsem ve Francii a ve východní Evropě založila a úspěšně vedla několik obchodních společností. To se nechválím… měla jsem mnoho štěstí a jsem pracovitá!

e-mail: daniela.oliveau@scioskola.cz


více

Zuzana Hájková

průvodkyně

Už jako malá jsem byla zvídavá, a tak jsem musela vyzkoušet i jestli se vleze voskovka do nosu.
Také jsem si při hraní si na cokoliv zkoušela, čím bych mohla být. V každém období vyhrávalo něco jiného, ale globálně vedla princezna, popelář a kosmonaut, z čehož krásně vyplývá průvodkyně v sukni a s nadhledem. Při tom můžu nakombinovat všechno, co umím.
Ze školy si krom běhání po chodbách pamatuji několik učitelů, kteří mě dokázali zaujmout, nadchnout pro věc a podpořit mou fantazii. Přesně taková bych pro děti chtěla být i já.

e-mail: zuzka.hajkova@scioskola.cz


více

Eliška Pácaltová

průvodkyně

Narodila jsem se jako třetí potomek a jediná dcera u Králů. Opravdu jsem byla princeznou, ale v pohybu, spíše taková Popelka. Kolena a lokty odřené, indiánskou čelenku na hlavě a vlastnoručně vyrobenou kuši v ruce. Lesy a louky mi byly tím nejlepším královstvím ke hraní a volnosti. Milovala jsem lezení na stromy, ze kterých jsem viděla do dálky a vnímala propojený svět kolem sebe. Na lezení jsem vyrůstáním úplně zapomněla a možná ztratila i odvahu. Před třemi lety v Portugalsku jsem odvahu sesbírala a znovu na strom sama vylezla. Myslím, že jsem si tam vylezla zpět pro Elišku, která miluje život a kráčí svojí nevyšlapanou cestu, která teď vede přes ScioŠkolu.

e-mail: eliska.pacaltova@scioskola.cz


více

Alena Steinerová

průvodkyně

Vždycky jsem moc ráda tančila. Jako malá jsem začala baletem, kolem dvacítky to byl výrazový tanec a dnes si ráda zajdu na latinu, tedy na sólové latinsko-americké tance. Daleko víc času ale trávím ve společnosti “angliny”. Lektorkou jsem posledních sedm let, studentkou o mnoho déle a stále mám co objevovat. Svou lásku k angličtině bych ráda přenesla i na žáky. Často se setkávám s rodiči hledajícími doučování pro své děti, které cizí jazyk vlastně neumí prakticky používat. Chci přispět k tomu, aby děti získaly kvalitní základy angličtiny ve škole a aby je bavilo cizí jazyk využívat i ve volném čase, ať už pro zábavu nebo poučení.

e-mail: alena.steinerova@scioskola.cz


více

Kristina Exler

průvodkyně

Along my path, I’ve decided to become a teacher; to watch students grow and find their own path. I challenged myself to move my teaching to Prague where I would meet many personalities and students from another part of the world. I wanted to get an insight of how students learn and to understand the many education differences between countries. Although I am a teacher, I strive to learn three new things everyday. As my teachers fostered within me a desire to learn, challenge myself and explore, I am excited to share the same experiences with my students. I wish to share my love of learning and teaching to help nurture the value of life-long learning.

e-mail: kristina.exlerova@scioskola.cz


více

Jan Kapitola

průvodce

Já bych byl nejradši, když by škola znamenala plnohodnotné trávení přítomného času a ne jen přípravu na budoucnost, kterou si navíc ani nedokážeme představit. Když totiž vzpomínám, co jsem se kde naučil, o škole to u mě moc nebylo. Byl jsem hasič, skaut, chodil jsem do hudebky, hrál jsem frisbee. Teď cestuju po světě, lezu po skalách i po horách, rád vařím, jezdím na sea kayaku, na kole nebo se jen snažím zabloudit někde v divočině. A všechno, co vlastně opravu umím, jsem se naučil právě mimo školu. Byl bych rád, kdyby škola nestála v cestě tomu, co chceme doopravdy dělat.

e-mail: jan.kapitola@scioskola.cz


více

Marcela Prášková

průvodkyně v klubu

Když se nás v 7. tř ptali, co bychom chtěli dělat dál za školu či povolání, má odpověď zněla bez rozmyšlení učitelka v MŠ. Bohužel to nevyšlo.

A tak jsem si za pár let pořídila vlastní „školku“ z mých 4 dětí a několika zvířecích mazlíčku. Od rybiček počínaje.

e-mail: marcela.praskova@scioskola.cz


více

Michaela Nevečeřalová

průvodkyně

Jako malá jsem pořád někde poletovala a bavilo mě objevovat všechno nové – tanec, balet, hru na piano či paličkování. Dost často jste mě mohli taky najít pod stolem, jak si čtu knihy a zkoumám v nich obrázky. Ze všeho nejvíc mě lákalo být doktorkou a léčit lidi, ale kdo by chtěl sedět za stolem a předepisovat antibiotika 🙂 Postupem času jsem zjistila, že mohu pomáhat lidem i jinak – jako průvodce myšlenkami a jako lektorka.

e-mail: michaela.neveceralova@scioskola.cz


více

Lenka Chocholoušková

průvodkyně v klubu

Jako dítě jsem celé dny malovala, tancovala nebo lítala venku. Měla jsem štěstí, že mě moje maminka vždy podporovala, umožnila mi rozhodovat se sama za sebe a nést za to i odpovědnost. Nikdy jsem moc nepřemýšlela o tom, jaké povolání budu jednou dělat, asi to pro mě byla moc omezená kategorie toho, kým chci být. Důležité pro mě bylo, aby mě to, co budu dělat, bavilo, abych se mohla ztotožnit s tím, jak to celé probíhá. To jsem našla v naší ScioŠkole.
Dnes jsem ráda sama sebou. Svůj vysokoškolský život jsem se věnovala různým neziskovým projektům. Záleží mi na druhých lidech. Jsem ráda, když se něco pořád děje a ve vztazích se snažím o harmonii. Miluju přírodu, nabíjí mě a snažím se žít tak, abych ji nepoškozovala.

e-mail: lenka.chocholouskova@scioskola.cz


více

Zuzana Štočková

průvodkyně

Jako malá jsem si přála být povoláním dospělák. Konečně si moct dělat co budu chtít a kupovat si hromady bonbónů a tři kopečky zmrzliny. Když mi bylo 18, držela jsem v ruce maturitní vysvědčení z gymplu. Došlo mi, že nic moc neumím. Jediné, kde to nevadilo, byla základní škola. Až tam jsem zjistila, že dokážu mnohé. Nadchnout se pro svou práci, být dětem druhou mámou i kamarádkou, obohacovat je o zážitky a dovednosti a dál se vzdělávat.

e-mail: zuzana.stockova@scioskola.cz


více

Vojtěch Čepelák

průvodce v klubu

Jsem z učitelských rodin mých prarodičů z tátovy i máminy strany, ale jestli jsem něco opravdu nechtěl, tak být učitelem. Učit vzorce a obskurní znalosti ze života obojživelníků mi nikdy nic neříkalo. Přitom jsem chtěl být paleontologem a (krom military) jsem miloval knihy o přírodě. Pak přišla láska k fantastice (sci-fi, fantasy atd.) a z ní 15 let profesionální kariéry komiksového novináře a organizátora (mezinárodní festival KomiksFEST!). Vlastně jsem si splnil svoje dětské představy o světě a celý svůj život dělat to, co chci já, a ne to, co vyžadují jiní. Což ale nikdy není zadarmo.

e-mail: vojtech.cepelak@scioskola.cz


více

Lucie Košátková

průvodkyně

Jako malá jsem rozhodně nebyla typická holčička. Vzít si na sebe šatičky a střevíčky byl zlý sen. Maminka se za mě na hřišti styděla, když jsem v kočárku vozila míč. Své představy o budoucnosti jsem stále měnila podle toho, co mě zrovna zajímalo. Cirkusačka, zubařka, ošetřovatelka v zoo, popelářka, právnička, sociální pracovnice, učitelka… láska k pohybu, hudbě, zvířatům a potřeba pomáhat a snažit se být užitečná mi zůstala. Po vzoru své úžasné rodiny se stále snažím brát vše, co život přináší, a na všem hledat pozitiva (občas je to opravdu těžké). Protože vše se děje, jak se dít má. Důvod nám dojde až později.

e-mail: lucie.kosatkova@scioskola.cz


více

Kamila Zbuzková

(toho času na mateřské dovolené)

Od malička jsem si přála umět létat. Fascinovala mě volnost a svoboda ptáků, i nadhled, ze kterého vidí svět. Dodnes, kdekoli jsem, všude vylezu na každou věž či vyhlídku a ráda objevuji nové pohledy na již známá místa. Létat jsem se ještě nenaučila, ale zato jsem si uvědomila, že stejnou svobodu a radost můžu prožívat i na zemi. Stačí dělat, co chci a co mám ráda, naplno!

e-mail: kamila.zbuzkova@scioskola.cz


více

Blanka Polášková

(toho času na mateřské dovolené)

Učitelkou jsem chtěla být od dětství. Lákala mě představa, že se dozvím od všeho trochu a mohla bych čárkovat dětem docházku. Vedle toho jsem si přála stát se průvodčí ve vlaku a štípat cestujícím jízdenky. Pak se jízdenky změnily a já dělala všechno proto, abych mohla pomáhat dětem.

Nejvíc mě během studia ovlivnil asistentský pobyt na švédské základní škole, který mi ukázal, jak jinak může škola vypadat a fungovat. Od té doby se ráda seznamuji s různými pedagogickými přístupy ve vzdělávání a baví mě, že se pořád dozvídám něco nového.

e-mail: blanka.polaskova@scioskola.cz


více

Aktuality

Kontakt

Mapa