Náš tým

Štěpánka Rajchlová

ředitelka 

Zkoušela jsem změnit české školství z pozice matky, pak učitelky a ředitelky státní školy. Zjistila jsem ale, že to nedokážu. Opustit kvůli tomu školství definitivně mi však připadalo zbabělé. Snila jsem tedy o škole, kterou by bylo možné ukázat hlavám pomazaným a říct: Koukejte, takhle se máme starat o naši budoucnost. Tak jdem na to ;-)!


více

Ivan Čermák

zástupce ředitele

Jsem cyklista, skaut a velmi nadaný spáč. S dětmi bych chtěl filozofovat, učit se argumentovat a vidět svět v širší perspektivě. Plánoval jsem být milionář, ale zjistil jsem, že je pro mě zajímavější být s dětmi u toho, když se učí.

e-mail: ivan.cermak@scioskola.cz


více

Vojtěch Čepelák

e-mail: vojtech.cepelak@scioskola.cz

více

Zuzana Hájková

 

Už jako malá jsem byla zvídavá, a tak jsem musela vyzkoušet i jestli se vleze voskovka do nosu.
Také jsem si při hraní si na cokoliv zkoušela, čím bych mohla být. V každém období vyhrávalo něco jiného, ale globálně vedla princezna, popelář a kosmonaut, z čehož krásně vyplývá průvodkyně v sukni a s nadhledem. Při tom můžu nakombinovat všechno, co umím.
Ze školy si krom běhání po chodbách pamatuji několik učitelů, kteří mě dokázali zaujmout, nadchnout pro věc a podpořit mou fantazii. Přesně taková bych pro děti chtěla být i já.

e-mail: zuzka.hajkova@scioskola.cz


více

Pavlína Sluková Krištofová

Když jsem byla malá, prý jsem měla často hlavu v oblacích. Myslím, že jsem tak nějak ani nevěděla, co to znamená, ale vzpomínám si, jak báječné bylo zabývat se „svými věcmi, myšlenkami a plány“. Až nyní, kdy i já sama už mám děti, si uvědomuji, jak mě těší je pozorovat a vnímat, jak hluboce jsou do toho „svého myšlení a konání“ ponořeni, …. a jsem přesvědčená, že zažívají stav blaženosti. Ráda bych měla kouzelný proutek, kterým bych tento pocit přičarovala všem lidem. Je mi ale velkou ctí a potěšením být součástí něčeho, co tím směrem určitě míří….    i bez toho kouzelného proutku.

e-mail: pavlina.slukova@scioskola.cz


více

Shannan Thorpe

As a child, I always wanted to be a journalist. Once I learned how to write, I always carried notebooks with me to write down or draw what I saw, who I talked to, and what I thought of everything. I felt like everyone and everything had a story worth telling, even if it got me into trouble at times.

Becoming an English teacher was an obvious choice for me. I feel lucky to be able to teach children another language and help them find a “second voice” to express themselves and their thoughts about the world around them.

 

e-mail: shannan.thorpe@scioskola.cz


více

Vladimíra Straková

Od dětství jsem se zajímala o vztahy a příběhy lidí. Vystudovala jsem proto psychologii a přes 10 let jsem pracovala s dětmi i dospělými, kteří se potřebovali ve svých vztazích lépe vyznat, prožívali různé nemoce či krize. Naučila jsem se hodně o emocích a práci s nimi a tom, co vše lze zvládnout, když se pro to „opravdu“ rozhodneme.

Ze všeho nejvíc mě baví pracovat s lidmi, kteří se chtějí rozvíjet a poznávat své silné stránky, aby se tak mohli vydávat za svými sny. Na ScioŠkole se mi líbí, že toto vše dětem umožňuje.

e-mail: vladimira.strakova@scioskola.cz


více

Kateřina Horová

Ze všeho nejradši mám čokoládu. A stromy. Jen si to představte, ležet pod stromem, ukusovat čokoládu a skrz zelené stromy koukat na modrou oblohu.

Jako malá jsem chtěla být policajtkou na koni a baletkou. Ideální kombinace, ne? Přes den bych se projížděla po parcích a večer tančila v divadle. Dokonce jsem spala v provazu, protože tak určitě všechny baletky spí. Měla jsem velké sny, ale tanci jsem zůstala věrná. 

A tak jsem se stala učitelkou tance, aby i další děti měly z pohybu radost a mohly stejně jako já snít. 

e-mail: katerina.horova@scioskola.cz


více

Ondřej Fiedler

Narodil jsem se trochu přidušený, ale dětství jsem strávil celkem běžně: ve školce jsem se naučil všechna sprostá slova, na základce jsem hlavně svačil, spal a hrál dračák, nebo tak si to aspoň pamatuju. Někdy tenkrát jsem chtěl být hajným, chodit po lese v holínkách a každý večer jíst paštiku s cibulí. Splnilo se mi jen to poslední. Buď jak buď, naši mi říkali, abych hlavně neskončil jako učitel, tak zaplať pánbůh, že se ze mě stal průvodce. Už jsem dělal průvodce na zámku, na střední jsem dokonce vyhrál soutěž o nejlepšího průvodce v autokaru, tak bych řekl, že se mnou se ve ScioŠkole rozhodně nikdo neztratí.

e-mail: ondrej.fiedler@scioskola.cz


více

Eliška Pácaltová

Narodila jsem se jako třetí potomek a jediná dcera u Králů. Opravdu jsem byla princeznou, ale v pohybu, spíše taková Popelka. Kolena a lokty odřené, indiánskou čelenku na hlavě a vlastnoručně vyrobenou kuši v ruce. Lesy a louky mi byly tím nejlepším královstvím ke hraní a volnosti. Milovala jsem lezení na stromy, ze kterých jsem viděla do dálky a vnímala propojený svět kolem sebe. Na lezení jsem vyrůstáním úplně zapomněla a možná ztratila i odvahu. Před třemi lety v Portugalsku jsem odvahu sesbírala a znovu na strom sama vylezla. Myslím, že jsem si tam vylezla zpět pro Elišku, která miluje život a kráčí svojí nevyšlapanou cestu, která teď vede přes ScioŠkolu.

e-mail: eliska.pacaltova@scioskola.cz


více

Jakub Doležal

Snil jsem stát se rančerem, doba se ale měnila a já si uvědomil, že bude lepší být dobrodruhem na motorce, jenomže ani to nevydrželo dlouho. Začaly se mi rozšiřovat obzory, a tak mi došlo, že budu muset povýšit – stát se námořníkem. Tím vším jsem nakonec prošel – i když sny jsou velkolepější :-). Teď bych rád inspiroval jiné.

e-mail: jakub.dolezal@scioskola.cz


více

Blanka Polášková

(toho času na mateřské dovolené)

Učitelkou jsem chtěla být od dětství. Lákala mě představa, že se dozvím od všeho trochu a mohla bych čárkovat dětem docházku. Vedle toho jsem si přála stát se průvodčí ve vlaku a štípat cestujícím jízdenky. Pak se jízdenky změnily a já dělala všechno proto, abych mohla pomáhat dětem.

Nejvíc mě během studia ovlivnil asistentský pobyt na švédské základní škole, který mi ukázal, jak jinak může škola vypadat a fungovat. Od té doby se ráda seznamuji s různými pedagogickými přístupy ve vzdělávání a baví mě, že se pořád dozvídám něco nového.

e-mail: blanka.polaskova@scioskola.cz


více

Martin Zahradník

Od dětství mám rád moře a divokou krajinu hor. Vždycky mě lákalo cestování do nepoznaných dálek a kromě plavání a lezení po skalách mě baví i míčové sporty, rád jezdím na kole, kutím na chalupě a velmi s oblibou nedělám vůbec nic a jen tak odpočívám, třeba u vody na slunci.

 

e-mail: martin.zahradnik@scioskola.cz


více

Kamila Zbuzková

Od malička jsem si přála umět létat. Fascinovala mě volnost a svoboda ptáků, i nadhled, ze kterého vidí svět. Dodnes, kdekoli jsem, všude vylezu na každou věž či vyhlídku a ráda objevuji nové pohledy na již známá místa. Létat jsem se ještě nenaučila, ale zato jsem si uvědomila, že stejnou svobodu a radost můžu prožívat i na zemi. Stačí dělat, co chci a co mám ráda, naplno!

e-mail: kamila.zbuzkova@scioskola.cz


více

Jakub Havlíček

Od mládí jsem miloval dobrodružství a prozkoumávání nového. Moc rád vzpomínám na výpravy s turistickým oddílem, kde jsem zažíval spoustu vzrušení při hrách a radosti z poznávání přírody. Mým dětským hrdinou a vzorem byl MacGyver. Všeuměl, se švýcarským nožíkem v kapse, schopen poradit si v jakkoli svízelné situaci. A já si nejvíc přál být frajer jako on.

e-mail: jakub.havlicek@scioskola.cz


více

Adéla Jungová

Jako malá jsem o tom, co budu jednou dělat, měla docela jasnou představu. Fascinovaly mě kytky a od doby, kdy jsem viděla pohádku Honza málem králem, jsem si budoucnost představovala nějak takhle. Zatím se to nesplnilo a tak mezitím o květinách a přírodě alespoň učím. A baví mě to.

Přála bych si, aby děti mohly ve škole nalézat, co je baví, a nebály se za tím jít. Ať je to, co je to.

e-mail: adela.jungova@scioskola.cz


více

Aktuality

Prvňáčkům

Vytvořili jsme jednoduchý návod, jak se spolu s dětmi připravit do naší školy. Návod najdete v sekci Ke stažení.

Kontakt

Mapa