Náš tým

Jan Chudík

ředitel

Kdo jsem? Pedagog i rodič, nejstarší dcera Blanka v současné době zahájila doktorandské studium Stavební inženýrství – Teorie konstrukcí a Eliška se připravuje na vstup do školského systému v mateřské škole. Především s Eliškou se učíme objevovat svět kolem nás.
Jaké mám zkušenosti? Pracuji 17 let jako učitel a 4 roky jsem působil mimo oblast školství jako ředitel společnosti zabývající se zprostředkováním obchodu a služeb.
Proč ScioŠkola? V posledních šesti letech jsem přicházel na to, že tradiční školství nejen nenaplňuje z mého hlediska potřeby všech dětí, ale také se postupně dostává do rozporu s mým pedagogickým přesvědčením.

e-mail: jan.chudik[zavináč]scioskola.cz

tel: +420 739 588 978


více

Kateřina Kočka (Kačka)

průvodkyně

Od mala jsem toužila být herečkou, a proto jsem vystudovala VOŠ hereckou. Osud tomu chtěl ale jinak, tak jsem pracovala v jiném odvětví. S narozením dětí jsem se hodně začala zajímat o pedagogiku a školský systém. A chtěla jsem změnu, aby děti měly možnost učit se s radostí a nebály se. Proto jsem spoluzaložila Waldorfskou školu na Praze 7 v Letohradské. Miluju objevování světa s dětmi, pochopení tajemství matematiky a kouzlení s písmem.

e-mail: katerina.kocka[zavináč]scioskola.cz

 


více

Tomáš Mařík

průvodce

Jmenuji se Tom. Když jsem byl malý drak, tak jsem chtěl být paleontologem a kartáčkem na zuby očisťovat zkamenělé dinosaury. Když jsem trochu vyrostl a stal se ze mě větší drak, tak jsem od fosilií upustil a po osmiletém gymnáziu jsem šel studovat mezinárodní vztahy a mezinárodní rozvojová studia, protože mě bavila a baví angličtina a také mě zajímala a zajímá jak historie, tak dění v dnešním složitém a divokém světě.

e-mail: tomas.marik[zavináč]scioskola.cz


více

Renata Hajníková

průvodkyně

Vystudovala jsem zemědělskou univerzitu, ale s narozením dcery mě oslovila pedagogika a vzdělávání dětí. Profesně jsem začala působit v této oblasti jako lektor zájmových aktivit před více než deseti lety a sedm let jsem pracovala jako pedagog volného času. Ráda s dětmi zkoumám svět okolo nás, zajímám se o přírodu a ekologii.
e-mail: renata.hajnikova[zavináč]scioskola.cz

více

Tomáš Kalát (Tom)

průvodce

Ahoj, já jsem Tom a jsem tady nový ☺. Jezdím na koni, rád cestuji, vychutnám si dobrý čaj a jsem pro každou srandu.
Vystudoval jsem mezinárodní vztahy a mezinárodní obchod, ale už jako malý kluk jsem se viděl jako učitel, a tak jsem se do mezinárodního prostředí nikdy nepodíval. Po dokončení vysoké školy jsem nastoupil na základní školu jako učitel anglického jazyka, zeměpisu a tělesné výchovy. Pro žáky jsem organizoval různé výlety a snažil se udělat výuku zajímavější a poutavější.

e-mail: tomas.kalat[zavináč]scioskola.cz


více

Kateřina Mansfeldová

průvodkyně

Když jsem byla malá, chtěla jsem být baletkou. To se mi rychle splnilo a během 10 let jsem protancovala několik baletních střevíčků. Teď bych si chtěla začít plnit i ten dospělý sen. Chtěla bych dělat práci, která mě bude naplňovat a bude mít smysl. ScioŠkola je pro mě velkou příležitostí a moc se těším na všechno, co mě tam čeká.

e-mail: katerina.mansfeldova[zavináč]scioskola.cz


více

Adéla Javůrková

průvodkyně/průvodkyně v klubu

Každý z nás žije ve svém světě, který je tvořen zkušenostmi, zážitky a prožitky, jež nám jsou postupně předkládány během života. Ten svět se proto neustále mění, stejně tak jako náš pohled na okolí či na nás samotné. Přesto však nejsme jen pasivními příjemci věcí kolem. Záleží na nás samotných, jak si přicházející věci ve svém světě uspořádáme a rozdělíme, jestli ten náš svět bude barevný i v případě, že to, co na něj zrovna působí, je pouze černé. To na nás je, jestli si vytvoříme svět, o který se budeme moct v každé situaci opřít, nebo svět, který se zbortí při prvním návalu venkovní negativity.

e-mail: adela.javurkova[zavináč]scioskola.cz


více

Edita Klembasová

průvodkyně

Jako malá jsem moc nepřemýšlela, čím budu. Vše se změnilo v den, kdy jsem dočetla první knížku. Najednou se mi otevřely neomezené možnosti a miliony nových paralelních světů. Od té chvíle jsem ve svém volném čase, kromě běhání za míčem a hraní s kamarády, putovala po světě s dětmi kapitána Granta, hledala poklad na Stříbrném jezeře nebo spřízněné duše s Annou ze Zeleného domu. A plán byl jasný – budu spisovatelem!

e-mail: edita.klembasova[zavináč]scioskola.cz


více

Andrea Orgovánová

průvodkyně

Vystudovala jsem Přírodovědeckou fakultu Pavla Jozefa Šafárika v Košicích, obor Matematika a matematická informatika. Po studiích mě hlas srdce zavolal do Prahy, kde jsem zcela propadla světu financí. Firemní finance mě uchvátily natolik, že ani po narození dvou synů necelé dva roky po sobě jsem nedokázala sedět doma a do práce jsem dojížděla na pár dnů v týdnu. Nové obzory se otevřely po přestěhování se mimo Evropu – jiný světadíl, jiné podnebné pásmo, jiné jazyky, kultura, náboženství…

e-mail: andrea.orgovanova[zavináč]scioskola.cz


více

Hana Hrdličková

průvodkyně

Od dětství až do nynějška jsem měla spoustu snů, čím bych chtěla být: zpěvačkou, lékařkou, veterinářkou, výcvikářem pro pejsky… A protože jsem se neustále chtěla učit novým věcem, rozhodla jsem se všechny věci, které mě baví, propojit v jednom povolání. Nastoupila jsem na Masarykovu univerzitu obor Učitelství pro mateřské školy. Po absolvování jsem pracovala 5 let jako učitelka v MŠ. V této práci se mi nejvíce líbí, že člověk může objevovat svět v celém jeho rozsahu a přemýšlet o něm komplexněji. ScioŠkolu jsem si vybrala, protože umožňuje zkoumat dětem svět právě tímto způsobem.

e-mail: hana.hrdlickova[zavináč]scioskola.cz

Kristina Exlerová

průvodkyně

Along my path, I’ve decided to become a teacher; to watch students grow and find their own path. I challenged myself to move my teaching to Prague where I would meet many personalities and students from another part of the world. I wanted to get an insight of how students learn and to understand the many education differences between countries. Although I am a teacher, I strive to learn three new things everyday. As my teachers fostered within me a desire to learn, challenge myself and explore, I am excited to share the same experiences with my students. I wish to share my love of learning and teaching to help nurture the value of life-long learning.

e-mail: kristina.exlerova[zavináč]scioskola.cz


více

Lenka Chocholoušková

průvodkyně/průvodkyně v klubu

Jako dítě jsem celé dny malovala, tancovala nebo lítala venku. Měla jsem štěstí, že mě moje maminka vždy podporovala, umožnila mi rozhodovat se sama za sebe a nést za to i odpovědnost. Nikdy jsem moc nepřemýšlela o tom, jaké povolání budu jednou dělat, asi to pro mě byla moc omezená kategorie toho, kým chci být. Důležité pro mě bylo, aby mě to, co budu dělat, bavilo, abych se mohla ztotožnit s tím, jak to celé probíhá. To jsem našla v naší ScioŠkole.
Dnes jsem ráda sama sebou. Svůj vysokoškolský život jsem se věnovala různým neziskovým projektům. Záleží mi na druhých lidech. Jsem ráda, když se něco pořád děje a ve vztazích se snažím o harmonii. Miluju přírodu, nabíjí mě a snažím se žít tak, abych ji nepoškozovala.

e-mail: lenka.chocholouskova[zavináč]scioskola.cz


více

Kamila Zbuzková

(toho času na mateřské dovolené)

Od malička jsem si přála umět létat. Fascinovala mě volnost a svoboda ptáků, i nadhled, ze kterého vidí svět. Dodnes, kdekoli jsem, všude vylezu na každou věž či vyhlídku a ráda objevuji nové pohledy na již známá místa. Létat jsem se ještě nenaučila, ale zato jsem si uvědomila, že stejnou svobodu a radost můžu prožívat i na zemi. Stačí dělat, co chci a co mám ráda, naplno!

e-mail: kamila.zbuzkova@scioskola.cz


více

Blanka Ferjenčíková

(toho času na mateřské dovolené)

Učitelkou jsem chtěla být od dětství. Lákala mě představa, že se dozvím od všeho trochu a mohla bych čárkovat dětem docházku. Vedle toho jsem si přála stát se průvodčí ve vlaku a štípat cestujícím jízdenky. Pak se jízdenky změnily a já dělala všechno proto, abych mohla pomáhat dětem.

Nejvíc mě během studia ovlivnil asistentský pobyt na švédské základní škole, který mi ukázal, jak jinak může škola vypadat a fungovat. Od té doby se ráda seznamuji s různými pedagogickými přístupy ve vzdělávání a baví mě, že se pořád dozvídám něco nového.

e-mail: blanka.polaskova@scioskola.cz


více

Rezervační systém

Vážení rodiče, zřídili jsme pro Vás rezervační systém, který slouží pro plánované setkání s průvodci a vedením školy. V této chvíli systém testujeme a ověřujeme. Průběžně ..

Kontakt