Náš tým

Markéta Hlaváčová

ředitelka 

Když si moje kamarádky v dětství hrály na školu, nikdy jsem se nepřidala. Nebavilo mě zvát plyšáky k tabuli a psát jim známky. Když jsem začala učit, mnohokrát jsem si na to vzpomněla a uvažovala: “Nedělám vlastně něco, co jsem nechtěla?“ Teď už vím, že jsem volila správně. Nechtěla jsem být„takovou učitelkou“. Baví mě být s dětmi, ukazovat jim to, co jsem poznala jako krásné a dobré,varovat je před tím, kde jsem se spálila, a podporovat je na cestě, kterou si samy vědomě vyberou.

e-mail: marketa.hlavacova@scioskola.cz


více

Ondřej Mikšík

zástupce ředitele

Za to, že jsem tady, může můj syn, kterému jsem hrozně záviděl, že chodí do školy, kam se každý den těší, která ho baví a když je nemocný, je strašně nešťastný, že musí zůstat doma. Může za to moje touha dělat něco, co mi bude dávat smysl. Moje rozhodnutí úplně změnit svoji úspěšnou korporátní kariéru, která mě už nijak nenaplňovala. Může za to i náhoda, která mi přála (určitě proto, že jsem byl připravený:-)

ondrej.miksik@scioskola.cz

více

Kateřina Kočka (Kačka)

průvodkyně pro 1. ročník

Od mala jsem toužila být herečkou, a proto jsem vystudovala VOŠ hereckou. Osud tomu chtěl ale jinak, tak jsem pracovala v jiném odvětví. S narozením dětí jsem se hodně začala zajímat o pedagogiku a školský systém. A chtěla jsem změnu, aby děti měly možnost učit se s radostí a nebály se. Proto jsem spoluzaložila Waldorfskou školu na Praze 7 v Letohradské. Miluju objevování světa s dětmi, pochopení tajemství matematiky a kouzlení s písmem. Ve ScioŠkole se těším na společné radosti s dětmi a objevování všech tajemství, které nám život nabízí.

e-mail: katerina.kocka@scioskola.cz


 

Hana Hrdličková

průvodkyně pro 2. a 3. ročník

Od dětství až do nynějška jsem měla spoustu snů, čím bych chtěla být: zpěvačkou, lékařkou, veterinářkou, výcvikářem pro pejsky… A protože jsem se neustále chtěla učit novým věcem, rozhodla jsem se všechny věci, které mě baví, propojit v jednom povolání. Nastoupila jsem na Masarykovu univerzitu obor Učitelství pro mateřské školy. Po absolvování jsem pracovala 5 let jako učitelka v MŠ. V této práci se mi nejvíce líbí, že člověk může objevovat svět v celém jeho rozsahu a přemýšlet o něm komplexněji. ScioŠkolu jsem si vybrala, protože umožňuje zkoumat dětem svět právě tímto způsobem.

e-mail: hana.hrdlickova@scioskola.cz


Petra Hegedüšová

průvodkyně pro 2. a 3. ročník

Vždy mi dělalo radost lidem pomáhat, povídat si s nimi, předávat i přijímat nové informace a zkušenosti skrze dialog. A tak jsem se rozhodla pro studium žurnalistiky, kde jsem tyto věci chtěla kreativně spojit. Realita však byla jiná a já mohla být všechno, jen ne kreativní. Papouškování pouček ze skript a dopisování šablon mě ubíjelo. Já jsem se ale nevzdala a svou kreativitu i energii lidem pomáhat jsem zkusila uplatnit při práci s dětmi.

e-mail: petra.hegedusova@scioskola.cz


více

Kateřina Mansfeldová

průvodkyně pro 4. a 5. ročník

Když jsem byla malá, chtěla jsem být baletkou. To se mi rychle splnilo a během 10 let jsem protancovala několik baletních střevíčků. Teď bych si chtěla začít plnit i ten dospělý sen. Chtěla bych dělat práci, která mě bude naplňovat a bude mít smysl. ScioŠkola je pro mě velkou příležitostí a moc se těším na všechno, co mě tam čeká.

e-mail: katerina.mansfeldova@scioskola.cz


více

Edita Klembasová

průvodkyně pro 4. a 5. ročník

Jako malá jsem moc nepřemýšlela, čím budu. Vše se změnilo v den, kdy jsem dočetla první knížku. Najednou se mi otevřely neomezené možnosti a miliony nových paralelních světů. Od té chvíle jsem ve svém volném čase, kromě běhání za míčem a hraní s kamarády, putovala po světě s dětmi kapitána Granta, hledala poklad na Stříbrném jezeře nebo spřízněné duše s Annou ze Zeleného domu. A plán byl jasný – budu spisovatelem!

e-mail: edita.klembasova@scioskola.cz


více

Tomáš Mařík

průvodce pro 6. – 9. ročník

Jmenuji se Tom. Když jsem byl malý drak, tak jsem chtěl být paleontologem a kartáčkem na zuby očisťovat zkamenělé dinosaury. Když jsem trochu vyrostl a stal se ze mě větší drak, tak jsem od fosilií upustil a po osmiletém gymnáziu jsem šel studovat mezinárodní vztahy a mezinárodní rozvojová studia, protože mě bavila a baví angličtina a také mě zajímala a zajímá jak historie, tak dění v dnešním složitém a divokém světě.

e-mail: tomas.marik@scioskola.cz


více

Zuzana Plecitá

průvodkyně pro 6. – 9. ročník

Dlouhé roky jsem byla učitelkou, která neučí. Školství jsem si ohmátala z bezpečí kanceláře při práci na MŠMT a neměla jsem v úmyslu to kdykoli přehodnotit. Život mi radikálně změnily moje dvě dcerky, které mě denně učí partnerskému přístupu k druhé lidské bytosti, dokazují mi neuvěřitelný dětský potenciál a pomohly mi rozvinout mou vlastní kreativitu. Začala s nimi i moje cesta k alternativním, hřejivějším způsobům vzdělávání, ruku v ruce s přesvědčením, že primárním úkolem nás dospělých je nechat děti rozvíjet dle jejich potřeb a příliš je nepoškodit svými „dobrými“ úmysly a představou o tom, jak mají věci být a jak je mají druzí vnímat a cítit. Věřím v nevyhnutelný proces velké změny českého vzdělávacího systému, kterého jsou ScioŠkoly součástí a vnímám naší průvodcovskou aktivitu jako nelehkou průkopnickou práci za lepší život dětí, kterým se společně učíme naslouchat a důvěřovat.

e-mail: zuzana.plecita@scioskola.cz


více

Alan Thomas

průvodce pro 6. – 9. ročník

Alan earned his bachelors degree in physics from the University of Oklahoma, and his master’s degree in Education from the College of New Jersey, both in the United States.  He has well over two decades of teaching experience, and has taught in a number of US schools and International schools in Prague, mainly math and science, but numerous other subjects as well. His personal interests are music, literature, film, constructivist education, and the history of science. He believes the democratic-free approach to education is extremely important in a world where authoritarianism is on the rise and democracy is under attack.

e-mail: alan.thomas@scioskola.cz


více

Adéla Chytilová

asistentka pedagoga

Ve ScioŠkole pracuji především s těmi nejmladšími dětmi, což mi přináší velkou radost, protože jsou přirozeně zvídavé a ještě nemají pubertu :-). Čas strávený s dětmi mě naplňuje, a proto se jim věnuji již řadu let jako soukromá lektorka, dříve jako au-pair. Baví mě předávat dětem mé osobní zkušenosti a mít možnost je vést k sebedůvěře, což považuji za důležitý bod, který byl dříve opomíjený.

e-mail: adela.chytilova@scioskola.cz


více

Jakub Aška

asistent pedagoga

Po několika letech strávených v korporátním prostředí jsem se rozhodl, že můj život potřebuje nabrat nový a lepší směr. S myšlenkou pracovat ve školství jsem si pohrával už od dětství, ale představa klasické frontální výuky mi z nějakého důvodu přišla dost odpudivá, zbytečná a neefektivní. Jsem rád, že mohu pracovat ve ScioŠkole, kde na žáky a studenty pohlížíme jako na jedinečné individuality, kde můžeme rozvíjet jejich dovednosti. Když mě někde potkáte, tak se se mnou můžete bavit o následujícím: literatuře (především česká, nejradši mám 19. století a avantgardu), podivných artových filmech (kterým nikdo pořádně nerozumí, Marvel filmech, současném i nesoučasném moderním umění, popkultuře (od sester Kardashianových až po věštkyně z Ezo.tv).

e-mail: jakub.aska@scioskola.cz


více

Monika Jančová

asistentka pedagoga

Jako malá jsem měla jasnou představu, že rozhodně nebudu v dospělosti sedět v kanceláři zavalená dokumenty. Snila jsem o západu slunce strávených v horách a nekonečném dobrodružství. Mnoho let jsem cestovala za sportem a zážitky. Moje poslední cesta vedla na Nový Zéland, kde jsem několik měsíců učila děti pádlovat a byla to neskutečná jízda! Společně jsme strávili mnoho hodin pádlováním, hraním si, dováděním a závoděním. Díky této zkušenosti jsem si uvědomila, že s dětmi dobrodružství nikdy nekončí, proto jsem tady.
Ráda bych děti podporovala v objevování,  jejich zvídavosti a v odvaze se ptát, protože oni jsou naše budoucnost.

e-mail: monika.jančova@scioskola.cz


více

Eliška Krenková

průvodkyně v klubu

e-mail: eliska.krenkova@scioskola.cz


Miloš Zahradník

průvodce v klubu

Původem sklář, kovář, tanečník a velký fanoušek umění, rukodělné práce a pohybu. Ve školství se pohybuji pátým rokem a vždy v přímé práci s dětmi. Dříve jsem vedl kroužek šermu, tance, šachů a výtvarné činnosti.
Vždy mě lákaly školy s jinou koncepcí, než mají státní školy a takovou školou je právě i ta naše. Rád podporuji děti v kreativitě a fantasii, stejně tak jako s nimi rád řádím venku na hřišti. Myslím si, že  vedení dětí k pohybu, podpora jejich fantasie a citu k umění napomohou k jejich šťastnému dětství.

e-mail: milos.zahradnik@scioskola.cz


Kamila Zbuzková

(toho času na mateřské dovolené)

Od malička jsem si přála umět létat. Fascinovala mě volnost a svoboda ptáků, i nadhled, ze kterého vidí svět. Dodnes, kdekoli jsem, všude vylezu na každou věž či vyhlídku a ráda objevuji nové pohledy na již známá místa. Létat jsem se ještě nenaučila, ale zato jsem si uvědomila, že stejnou svobodu a radost můžu prožívat i na zemi. Stačí dělat, co chci a co mám ráda, naplno!


více

Blanka Ferjenčíková

(toho času na mateřské dovolené)

Učitelkou jsem chtěla být od dětství. Lákala mě představa, že se dozvím od všeho trochu a mohla bych čárkovat dětem docházku. Vedle toho jsem si přála stát se průvodčí ve vlaku a štípat cestujícím jízdenky. Pak se jízdenky změnily a já dělala všechno proto, abych mohla pomáhat dětem.

Nejvíc mě během studia ovlivnil asistentský pobyt na švédské základní škole, který mi ukázal, jak jinak může škola vypadat a fungovat. Od té doby se ráda seznamuji s různými pedagogickými přístupy ve vzdělávání a baví mě, že se pořád dozvídám něco nového.


více

Informace

Vážení rodiče, jak asi víte ze sdělovacích prostředků, vláda od úterního večera zakazuje všechny sportovní, kulturní, náboženské i umělecké akce s účastí nad 100 osob. Zárove..

Kontakt