Náš tým

Jan Chudík

ředitel

Kdo jsem? Pedagog i rodič, nejstarší dcera Blanka v současné době zahájila doktorandské studium Stavební inženýrství – Teorie konstrukcí a Eliška se připravuje na vstup do školského systému v mateřské škole. Především s Eliškou se učíme objevovat svět kolem nás. Jaké mám zkušenosti? Pracuji 17 let jako učitel a 4 roky jsem působil mimo oblast školství jako ředitel společnosti zabývající se zprostředkováním obchodu a služeb.

e-mail: jan.chudik@scioskola.cz

tel: +420 739 588 978


více

Markéta Hlaváčová

zástupkyně ředitele

Když si moje kamarádky v dětství hrály na školu, nikdy jsem se nepřidala. Nebavilo mě zvát plyšáky ktabuli a psát jim známky. Když jsem začala učit, mnohokrát jsem si na to vzpomněla a uvažovala:“Nedělám vlastně něco, co jsem nechtěla?“ Teď už vím, že jsem volila správně. Nechtěla jsem být„takovou učitelkou“. Baví mě být s dětmi, ukazovat jim to, co jsem poznala jako krásné a dobré,varovat je před tím, kde jsem se spálila, a podporovat je na cestě, kterou si samy vědomě vyberou.

e-mail: marketa.hlavacova@scioskola.cz


více

Kateřina Kočka (Kačka)

průvodkyně pro 1. ročník

Od mala jsem toužila být herečkou, a proto jsem vystudovala VOŠ hereckou. Osud tomu chtěl ale jinak, tak jsem pracovala v jiném odvětví. S narozením dětí jsem se hodně začala zajímat o pedagogiku a školský systém. A chtěla jsem změnu, aby děti měly možnost učit se s radostí a nebály se. Proto jsem spoluzaložila Waldorfskou školu na Praze 7 v Letohradské. Miluju objevování světa s dětmi, pochopení tajemství matematiky a kouzlení s písmem. Ve ScioŠkole se těším na společné radosti s dětmi a objevování všech tajemství, které nám život nabízí.

e-mail: katerina.kocka@scioskola.cz


 

Hana Hrdličková

průvodkyně pro 1. ročník

Od dětství až do nynějška jsem měla spoustu snů, čím bych chtěla být: zpěvačkou, lékařkou, veterinářkou, výcvikářem pro pejsky… A protože jsem se neustále chtěla učit novým věcem, rozhodla jsem se všechny věci, které mě baví, propojit v jednom povolání. Nastoupila jsem na Masarykovu univerzitu obor Učitelství pro mateřské školy. Po absolvování jsem pracovala 5 let jako učitelka v MŠ. V této práci se mi nejvíce líbí, že člověk může objevovat svět v celém jeho rozsahu a přemýšlet o něm komplexněji. ScioŠkolu jsem si vybrala, protože umožňuje zkoumat dětem svět právě tímto způsobem.

e-mail: hana.hrdlickova@scioskola.cz


 

Kateřina Mansfeldová

průvodkyně pro 2. a 3. ročník

Když jsem byla malá, chtěla jsem být baletkou. To se mi rychle splnilo a během 10 let jsem protancovala několik baletních střevíčků. Teď bych si chtěla začít plnit i ten dospělý sen. Chtěla bych dělat práci, která mě bude naplňovat a bude mít smysl. ScioŠkola je pro mě velkou příležitostí a moc se těším na všechno, co mě tam čeká.

e-mail: katerina.mansfeldova@scioskola.cz


více

Petra Hegedüšová

průvodkyně pro 2. a 3. ročník

Vždy mi dělalo radost lidem pomáhat, povídat si s nimi, předávat i přijímat nové informace a zkušenosti skrze dialog. A tak jsem se rozhodla pro studium žurnalistiky, kde jsem tyto věci chtěla kreativně spojit. Realita však byla jiná a já mohla být všechno, jen ne kreativní. Papouškování pouček ze skript a dopisování šablon mě ubíjelo. Já jsem se ale nevzdala a svou kreativitu i energii lidem pomáhat jsem zkusila uplatnit při práci s dětmi.

e-mail: petra.hegedusova@scioskola.cz


více

Renata Hajníková

průvodkyně pro 4. a 5. ročník

Vystudovala jsem zemědělskou univerzitu, ale s narozením dcery mě oslovila pedagogika a vzdělávání dětí. Profesně jsem začala působit v této oblasti jako lektor zájmových aktivit před více než deseti lety a sedm let jsem pracovala jako pedagog volného času. Ráda s dětmi zkoumám svět okolo nás, zajímám se o přírodu a ekologii.
e-mail: renata.hajnikova@scioskola.cz

více

Edita Klembasová

průvodkyně pro 4. a 5. ročník

Jako malá jsem moc nepřemýšlela, čím budu. Vše se změnilo v den, kdy jsem dočetla první knížku. Najednou se mi otevřely neomezené možnosti a miliony nových paralelních světů. Od té chvíle jsem ve svém volném čase, kromě běhání za míčem a hraní s kamarády, putovala po světě s dětmi kapitána Granta, hledala poklad na Stříbrném jezeře nebo spřízněné duše s Annou ze Zeleného domu. A plán byl jasný – budu spisovatelem!

e-mail: edita.klembasova@scioskola.cz


více

Tomáš Mařík

průvodce pro 6. – 9. ročník

Jmenuji se Tom. Když jsem byl malý drak, tak jsem chtěl být paleontologem a kartáčkem na zuby očisťovat zkamenělé dinosaury. Když jsem trochu vyrostl a stal se ze mě větší drak, tak jsem od fosilií upustil a po osmiletém gymnáziu jsem šel studovat mezinárodní vztahy a mezinárodní rozvojová studia, protože mě bavila a baví angličtina a také mě zajímala a zajímá jak historie, tak dění v dnešním složitém a divokém světě.

e-mail: tomas.marik@scioskola.cz


více

Tomáš Kalát (Tom)

průvodce pro 6. – 9. ročník

Ahoj, já jsem Tom a jsem tady nový ☺. Jezdím na koni, rád cestuji, vychutnám si dobrý čaj a jsem pro každou srandu.
Vystudoval jsem mezinárodní vztahy a mezinárodní obchod, ale už jako malý kluk jsem se viděl jako učitel, a tak jsem se do mezinárodního prostředí nikdy nepodíval. Po dokončení vysoké školy jsem nastoupil na základní školu jako učitel anglického jazyka, zeměpisu a tělesné výchovy. Pro žáky jsem organizoval různé výlety a snažil se udělat výuku zajímavější a poutavější.

e-mail: tomas.kalat@scioskola.cz


více

Marek Vimr

průvodce 6. – 9. ročník

Na práci průvodce ve ScioŠkole mě přitahuje především její svoboda, otevřenost a opravdovost – svoboda realizovat své nápady, otevřenost naslouchat myšlenkám a názorům druhých (včetně těch kritických) a opravdovost emocí a vztahů. Vím a uvědomuji si, jak je tohle všechno důležité pro to, aby vzniklo prostředí, ve kterém se všichni od sebe navzájem mohou učit, navzájem se respektovat, prostředí, které je pro všechny nesmírně podnětné a obohacující, místo, kde má každý dost prostoru na to rozvíjet svůj talent či nadání a kde získá pozitivní zpětnou vazbu.

e-mail: marek.vimr@scioskola.cz


více

Andrea Orgovánová

průvodkyně pro 6. – 9. ročník

Vystudovala jsem Přírodovědeckou fakultu Pavla Jozefa Šafárika v Košicích, obor Matematika a matematická informatika. Po studiích mě hlas srdce zavolal do Prahy, kde jsem zcela propadla světu financí. Firemní finance mě uchvátily natolik, že ani po narození dvou synů necelé dva roky po sobě jsem nedokázala sedět doma a do práce jsem dojížděla na pár dnů v týdnu. Nové obzory se otevřely po přestěhování se mimo Evropu – jiný světadíl, jiné podnebné pásmo, jiné jazyky, kultura, náboženství…

e-mail: andrea.orgovanova@scioskola.cz


více

Kristina Exlerová

průvodkyně pro 1. – 9. ročník, anglický jazyk

Along my path, I’ve decided to become a teacher; to watch students grow and find their own path. I challenged myself to move my teaching to Prague where I would meet many personalities and students from another part of the world. I wanted to get an insight of how students learn and to understand the many education differences between countries. Although I am a teacher, I strive to learn three new things everyday. As my teachers fostered within me a desire to learn, challenge myself and explore, I am excited to share the same experiences with my students. I wish to share my love of learning and teaching to help nurture the value of life-long learning.

e-mail: kristina.exlerova@scioskola.cz


více

Lenka Chocholoušková

průvodkyně/průvodkyně v klubu

Jako dítě jsem celé dny malovala, tancovala nebo lítala venku. Měla jsem štěstí, že mě moje maminka vždy podporovala, umožnila mi rozhodovat se sama za sebe a nést za to i odpovědnost. Nikdy jsem moc nepřemýšlela o tom, jaké povolání budu jednou dělat, asi to pro mě byla moc omezená kategorie toho, kým chci být. Důležité pro mě bylo, aby mě to, co budu dělat, bavilo, abych se mohla ztotožnit s tím, jak to celé probíhá. To jsem našla v naší ScioŠkole.
Dnes jsem ráda sama sebou. Svůj vysokoškolský život jsem se věnovala různým neziskovým projektům. Záleží mi na druhých lidech. Jsem ráda, když se něco pořád děje a ve vztazích se snažím o harmonii. Miluju přírodu, nabíjí mě a snažím se žít tak, abych ji nepoškozovala.

e-mail: lenka.chocholouskova@scioskola.cz


více

Jitka Mertlíková

průvodkyně v klubu

Ve škole mě najdete především odpoledne v klubu. S prací s dětmi jsem se poprvé setkala jako rádce v junáku, kde dodnes působím. Touha po tvoření světa jako hezkého místa k žití a podpora druhých na jejich cestě životem mě dostala k sociálnímu podnikání. To se později překlopilo k založení dětské lesní školky, která funguje v Trutnově. Vsoučasnosti se tak pohybuji částečně ve ScioŠkole, v Trutnově v lesní školce a taky v Centru inovací a podnikání, které jsme založili s pár přáteli. Ze studií mě nejvíce
ovlivnila Fakulta sociálních studií na Masarykově univerzitě a Montessori diplomový kurz.

e-mail: jitka.mertlikova@scioskola.cz


 

 

Jojana Soto Melendez de Horak

průvodkyně pro španělský jazyk, průvodkyně v klubu

Hi my name is Jojana, I’m coming from Peru. I always was attractive to stay close to children and to share with them my knowledge and wisdom. I decide to study university and to become a real teacher specialized for children. I’m enjoying my daily challenges in school with children, love to laugh with them, socialize and share their good and bad days. Its absolutely new experience for me to live so far away from my home country but kids energy is keeping me always in shiny mood.
Even after so many years of experiences there is always something new what I’m learning from my students.
Disfruto mi tabajo y cada dia aprendo cosas nuevas con los niňos.

e-mail: jojana.soto@scioskola.cz


více

Kamila Zbuzková

(toho času na mateřské dovolené)

Od malička jsem si přála umět létat. Fascinovala mě volnost a svoboda ptáků, i nadhled, ze kterého vidí svět. Dodnes, kdekoli jsem, všude vylezu na každou věž či vyhlídku a ráda objevuji nové pohledy na již známá místa. Létat jsem se ještě nenaučila, ale zato jsem si uvědomila, že stejnou svobodu a radost můžu prožívat i na zemi. Stačí dělat, co chci a co mám ráda, naplno!

e-mail: kamila.zbuzkova@scioskola.cz


více

Blanka Ferjenčíková

(toho času na mateřské dovolené)

Učitelkou jsem chtěla být od dětství. Lákala mě představa, že se dozvím od všeho trochu a mohla bych čárkovat dětem docházku. Vedle toho jsem si přála stát se průvodčí ve vlaku a štípat cestujícím jízdenky. Pak se jízdenky změnily a já dělala všechno proto, abych mohla pomáhat dětem.

Nejvíc mě během studia ovlivnil asistentský pobyt na švédské základní škole, který mi ukázal, jak jinak může škola vypadat a fungovat. Od té doby se ráda seznamuji s různými pedagogickými přístupy ve vzdělávání a baví mě, že se pořád dozvídám něco nového.

e-mail: blanka.polaskova@scioskola.cz


více

Informace k lyžáku

Dokument s bližšími informacemi ke stažení: zde

Dokument pro vyplnění “Bezinfekčnost”

Dokument pro vyplnění  “Posudek ke zdravotní způsobilosti dítěte”

 

Kontakt