Náš tým

Jan Chudík

ředitel

Kdo jsem? Pedagog i rodič, nejstarší dcera Blanka v současné době zahájila doktorandské studium Stavební inženýrství – Teorie konstrukcí a Eliška se připravuje na vstup do školského systému v mateřské škole. Především s Eliškou se učíme objevovat svět kolem nás. Jaké mám zkušenosti? Pracuji 17 let jako učitel a 4 roky jsem působil mimo oblast školství jako ředitel společnosti zabývající se zprostředkováním obchodu a služeb.

e-mail: jan.chudik@scioskola.cz

Markéta Hlaváčová

zástupkyně ředitele

Když si moje kamarádky v dětství hrály na školu, nikdy jsem se nepřidala. Nebavilo mě zvát plyšáky ktabuli a psát jim známky. Když jsem začala učit, mnohokrát jsem si na to vzpomněla a uvažovala:“Nedělám vlastně něco, co jsem nechtěla?“ Teď už vím, že jsem volila správně. Nechtěla jsem být„takovou učitelkou“. Baví mě být s dětmi, ukazovat jim to, co jsem poznala jako krásné a dobré,varovat je před tím, kde jsem se spálila, a podporovat je na cestě, kterou si samy vědomě vyberou.

e-mail: marketa.hlavacova@scioskola.cz

Kateřina Kočka (Kačka)

průvodkyně pro 1. ročník

Od mala jsem toužila být herečkou, a proto jsem vystudovala VOŠ hereckou. Osud tomu chtěl ale jinak, tak jsem pracovala v jiném odvětví. S narozením dětí jsem se hodně začala zajímat o pedagogiku a školský systém. A chtěla jsem změnu, aby děti měly možnost učit se s radostí a nebály se. Proto jsem spoluzaložila Waldorfskou školu na Praze 7 v Letohradské. Miluju objevování světa s dětmi, pochopení tajemství matematiky a kouzlení s písmem. Ve ScioŠkole se těším na společné radosti s dětmi a objevování všech tajemství, které nám život nabízí.

e-mail: katerina.kocka@scioskola.cz

Hana Hrdličková

průvodkyně pro 1. ročník

Od dětství až do nynějška jsem měla spoustu snů, čím bych chtěla být: zpěvačkou, lékařkou, veterinářkou, výcvikářem pro pejsky… A protože jsem se neustále chtěla učit novým věcem, rozhodla jsem se všechny věci, které mě baví, propojit v jednom povolání. Nastoupila jsem na Masarykovu univerzitu obor Učitelství pro mateřské školy. Po absolvování jsem pracovala 5 let jako učitelka v MŠ. V této práci se mi nejvíce líbí, že člověk může objevovat svět v celém jeho rozsahu a přemýšlet o něm komplexněji. ScioŠkolu jsem si vybrala, protože umožňuje zkoumat dětem svět právě tímto způsobem.

e-mail: hana.hrdlickova@scioskola.cz

Kateřina Mansfeldová

průvodkyně pro 2. a 3. ročník

Když jsem byla malá, chtěla jsem být baletkou. To se mi rychle splnilo a během 10 let jsem protancovala několik baletních střevíčků. Teď bych si chtěla začít plnit i ten dospělý sen. Chtěla bych dělat práci, která mě bude naplňovat a bude mít smysl. ScioŠkola je pro mě velkou příležitostí a moc se těším na všechno, co mě tam čeká.

e-mail: katerina.mansfeldova@scioskola.cz

Petra Hegedüšová

průvodkyně pro 2. a 3. ročník

Vždy mi dělalo radost lidem pomáhat, povídat si s nimi, předávat i přijímat nové informace a zkušenosti skrze dialog. A tak jsem se rozhodla pro studium žurnalistiky, kde jsem tyto věci chtěla kreativně spojit. Realita však byla jiná a já mohla být všechno, jen ne kreativní. Papouškování pouček ze skript a dopisování šablon mě ubíjelo. Já jsem se ale nevzdala a svou kreativitu i energii lidem pomáhat jsem zkusila uplatnit při práci s dětmi.

e-mail: petra.hegedusova@scioskola.cz

Edita Klembasová

průvodkyně pro 4. a 5. ročník

Jako malá jsem moc nepřemýšlela, čím budu. Vše se změnilo v den, kdy jsem dočetla první knížku. Najednou se mi otevřely neomezené možnosti a miliony nových paralelních světů. Od té chvíle jsem ve svém volném čase, kromě běhání za míčem a hraní s kamarády, putovala po světě s dětmi kapitána Granta, hledala poklad na Stříbrném jezeře nebo spřízněné duše s Annou ze Zeleného domu. A plán byl jasný – budu spisovatelem!

e-mail: edita.klembasova@scioskola.cz

Tomáš Mařík

průvodce pro 6. – 9. ročník

Jmenuji se Tom. Když jsem byl malý drak, tak jsem chtěl být paleontologem a kartáčkem na zuby očisťovat zkamenělé dinosaury. Když jsem trochu vyrostl a stal se ze mě větší drak, tak jsem od fosilií upustil a po osmiletém gymnáziu jsem šel studovat mezinárodní vztahy a mezinárodní rozvojová studia, protože mě bavila a baví angličtina a také mě zajímala a zajímá jak historie, tak dění v dnešním složitém a divokém světě.

e-mail: tomas.marik@scioskola.cz

Kamila Zbuzková

(toho času na mateřské dovolené)

Od malička jsem si přála umět létat. Fascinovala mě volnost a svoboda ptáků, i nadhled, ze kterého vidí svět. Dodnes, kdekoli jsem, všude vylezu na každou věž či vyhlídku a ráda objevuji nové pohledy na již známá místa. Létat jsem se ještě nenaučila, ale zato jsem si uvědomila, že stejnou svobodu a radost můžu prožívat i na zemi. Stačí dělat, co chci a co mám ráda, naplno!

e-mail: kamila.zbuzkova@scioskola.cz

Blanka Ferjenčíková

(toho času na mateřské dovolené)

Učitelkou jsem chtěla být od dětství. Lákala mě představa, že se dozvím od všeho trochu a mohla bych čárkovat dětem docházku. Vedle toho jsem si přála stát se průvodčí ve vlaku a štípat cestujícím jízdenky. Pak se jízdenky změnily a já dělala všechno proto, abych mohla pomáhat dětem.

Nejvíc mě během studia ovlivnil asistentský pobyt na švédské základní škole, který mi ukázal, jak jinak může škola vypadat a fungovat. Od té doby se ráda seznamuji s různými pedagogickými přístupy ve vzdělávání a baví mě, že se pořád dozvídám něco nového.

e-mail: blanka.polaskova@scioskola.cz

Informace k lyžáku

Dokument s bližšími informacemi ke stažení: zde

Dokument pro vyplnění “Bezinfekčnost”