Blanka Ferjenčíková

(toho času na mateřské dovolené)

Učitelkou jsem chtěla být od dětství. Lákala mě představa, že se dozvím od všeho trochu a mohla bych čárkovat dětem docházku. Vedle toho jsem si přála stát se průvodčí ve vlaku a štípat cestujícím jízdenky. Pak se jízdenky změnily a já dělala všechno proto, abych mohla pomáhat dětem.

Nejvíc mě během studia ovlivnil asistentský pobyt na švédské základní škole, který mi ukázal, jak jinak může škola vypadat a fungovat. Od té doby se ráda seznamuji s různými pedagogickými přístupy ve vzdělávání a baví mě, že se pořád dozvídám něco nového.

e-mail: blanka.polaskova@scioskola.cz

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu a osm let jsem pracovala s dětmi na základní škole. Baví mě být s dětmi a nechat se jimi překvapovat. Líbí se mi, když dělají věci samy od sebe a věnují se tomu, co je baví. Ráda navštěvuji školy v zahraničí, abych načerpala inspiraci. Toulám se po světě a Krušných horách, odkud pocházím. Tančím tanec lindy hop, ráda fotím na černobílý film, učím se severské jazyky a s oblibou pozoruju pižmoně.

Těším se na školu jako místo setkávání bez stresu a spěchu, s přátelskou atmosférou a partnerským přístupem k dětem i dospělým. Na místo, kde děti budou mít možnost podílet se a rozhodovat o vlastním procesu učení.

Dny otevřených dveří pro budoucí prvňáky

Vážení rodiče, dovolujeme si Vás informovat, že ve dnech  24. 1., 12. 2., 5.3., 12. 3. a 26.3 se budou konat  DOD pro zájemce žáků budoucího 1. ročníku. Vzhledem k počtu předběžně..