Lenka Chocholoušková

průvodkyně/průvodkyně v klubu

Jako dítě jsem celé dny malovala, tancovala nebo lítala venku. Měla jsem štěstí, že mě moje maminka vždy podporovala, umožnila mi rozhodovat se sama za sebe a nést za to i odpovědnost. Nikdy jsem moc nepřemýšlela o tom, jaké povolání budu jednou dělat, asi to pro mě byla moc omezená kategorie toho, kým chci být. Důležité pro mě bylo, aby mě to, co budu dělat, bavilo, abych se mohla ztotožnit s tím, jak to celé probíhá. To jsem našla v naší ScioŠkole.
Dnes jsem ráda sama sebou. Svůj vysokoškolský život jsem se věnovala různým neziskovým projektům. Záleží mi na druhých lidech. Jsem ráda, když se něco pořád děje a ve vztazích se snažím o harmonii. Miluju přírodu, nabíjí mě a snažím se žít tak, abych ji nepoškozovala.

e-mail: lenka.chocholouskova[zavináč]scioskola.cz

Studovala jsem Hospodářská a kulturní studia na České zemědělské univerzitě v Praze. Tam jsem objevila krásu antropologie a pokračovala jejím studiem na Karlově univerzitě. Jeden semestr jsem strávila v Budapešti. To mi přineslo kamarády z celého světa a pomohlo mi vidět svět ještě v širších souvislostech.
Po návratu z Budapešti jsem zjistila, že všechny věci, které jsem nechala doma v krabicích, vůbec nepotřebuji. Tak jsem se jich začala postupně zbavovat, jen jsem nevěděla, jak se postavit k těm, které potřebuji jednou za čas, a tak jsem se stala spoluzakladatelkou Library of Things – knihovny, ale věcí.
Nejvýznamnější zkušeností s dětmi pro mě byla stáž v hnutí Amnesty International, kde jsem na školách lektorovala workshopy o lidských právech a pomáhala vytvářet vzdělávací materiály pro studenty a pedagogy. Tam se zrodila myšlenka, že bych ráda pokračovala v oblasti vzdělávání dětí, předávala jim své zkušenosti, zajímala se o ty jejich a poslouchala jejich názory.

Rezervační systém

Vážení rodiče, zřídili jsme pro Vás rezervační systém, který slouží pro plánované setkání s průvodci a vedením školy. V této chvíli systém testujeme a ověřujeme. Průběžně ..