Koleje

Náš den začínáme v 8.30 v kolejích.

Proč koleje

Věříme ve schopnost dětí vzájemně se učit, inspirovat a motivovat. To vše se odehrává mnohem lépe ve věkově rozvrstvené skupině. Z toho důvodu v naší škole věnujeme značné úsilí vytvoření kolejního systému. Považujeme ho za jeden ze základních pilířů koncepce naší školy. Jde zároveň o velký projekt a dlouhou cestu.

Rozřazování do kolejí

Máme sedm kolejí jako sedm světadílů: Evropu, Afriku, Asii, Austrálii, Antarktidu, Severní Ameriku a Jižní Ameriku. V každé koleji jsou zhruba dva až tři zástupci z každého ročníku. O jednotlivé koleje se starají patroni z řad průvodců. Každý úvod nového školního roku začíná slavnostním rozřazováním do kolejí. Pro představu si s dětmi můžete přečíst nebo přehrát první díl Harryho Pottera. Historicky první rozřazování na naší škole proběhlo 5. září 2016.

Život v koleji

Kolej se pro děti stává jejich domovem ve škole. Jde o první místo, na které ráno přijdou a kde mají zásadní vliv na to, jak škola vypadá a funguje.

Kolej je základní platforma, kde děti získávají přehled o životě školy a o tom, co se děje ve všech ročnících. Prostřednictvím koleje jsou děti do života školy vtahovány.

Každé pondělní ráno začíná společnou snídaní v kolejní místnosti. Jde o společné naladění na nový týden, sdílení, ale i čas pro reflexi fungování koleje či školy. V rámci kolejního rána se zaměřujeme na rozvoj vztahů a dovedností týkajících se života ve skupině.

V prosinci 2017 jsme rozjeli historicky první turnajové klání, v němž proti sobě koleje soutěží ve sportovní hře brännball.

Ze setkání s rodiči 17. 1.

Sdílíme prezentaci ze SETKÁNÍ s rodiči 17. LEDNA 2018.

Jednou z možných lokalit pro novou ScioŠkolu je i Brandýs nad Labem. Chcete ScioŠkolu v Brandýse? Uvažujete o dojíždění do ScioŠkoly z Prahy do Brandýsa? Přijďte na besedu s Ondřejem Štefflem 6. 2. 2018. ... Zobrazit víceZobrazit méně

Beseda o ScioŠkole s Ondřejem Štefflem

February 6, 2018, 6:30pm - February 6, 2018, 1:30pm

Všechny zájemce a podporovatele ScioŠkoly v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi zveme na BESEDU se zakladatelem ScioŠkol, Ondřejem Štefflem. Pokud vás tento koncept vzdělávání zaujal, ...