Koleje

Náš den začínáme v 8.30 v kolejích.

Proč koleje

Věříme ve schopnost dětí vzájemně se učit, inspirovat a motivovat. To vše se odehrává mnohem lépe ve věkově rozvrstvené skupině. Z toho důvodu v naší škole věnujeme značné úsilí vytvoření kolejního systému. Považujeme ho za jeden ze základních pilířů koncepce naší školy. Jde zároveň o velký projekt a dlouhou cestu.

Rozřazování do kolejí

Máme sedm kolejí jako sedm světadílů: Evropu, Afriku, Asii, Austrálii, Antarktidu, Severní Ameriku a Jižní Ameriku. V každé koleji jsou zhruba dva až tři zástupci z každého ročníku. O jednotlivé koleje se starají patroni z řad průvodců. Každý úvod nového školního roku začíná slavnostním rozřazováním do kolejí. Pro představu si s dětmi můžete přečíst nebo přehrát první díl Harryho Pottera. Historicky první rozřazování na naší škole proběhlo 5. září 2016.

Život v koleji

Kolej se pro děti stává jejich domovem ve škole. Jde o první místo, na které ráno přijdou a kde mají zásadní vliv na to, jak škola vypadá a funguje.

Kolej je základní platforma, kde děti získávají přehled o životě školy a o tom, co se děje ve všech ročnících. Prostřednictvím koleje jsou děti do života školy vtahovány.

Každé pondělní ráno začíná společnou snídaní v kolejní místnosti. Jde o společné naladění na nový týden, sdílení, ale i čas pro reflexi fungování koleje či školy. V rámci kolejního rána se zaměřujeme na rozvoj vztahů a dovedností týkajících se života ve skupině.

V prosinci 2017 jsme rozjeli historicky první turnajové klání, v němž proti sobě koleje soutěží ve sportovní hře brännball.

Dny otevřených dveří pro budoucí prvňáky

Vážení rodiče, dovolujeme si Vás informovat, že ve dnech  24. 1., 12. 2., 5.3., 12. 3. a 26.3 se budou konat  DOD pro zájemce žáků budoucího 1. ročníku. Vzhledem k počtu předběžně..