Informace k přestupu

Aktuálně máme volná místa v ročnících 2, 3, 4, 6 a 8.

29. 10. 2020| ScioŠkola Praha 9
IMG 1910

Přestup na ScioŠkolu

Aktuálně máme volná místa v ročnících 2. – 6. a 8. V případě zájmu o přestup Vašeho dítěte, vyplňte prosím nejdříve předběžnou přihlášku. Ozveme se vám a dohodneme si datum a čas osobního pohovoru. Termíny vyhrazené pro osobní pohovor jsou označeny jako “Schůzka s rodiči – zájemci o přestup”.

Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje, pouze jí vyjadřujete předběžný zájem o další informace a vzdělávání ve ScioŠkole.

Co následuje po vyplnění přihlášky pro přestup do ScioŠkoly?

Osobní pohovor
První setkání probíhá mezi rodiči a vedením školy a také dítětem. Na setkání probereme zejména soulad Vašich očekávání s možnostmi, hodnotami a principy školy. Vzhledem k tomu, že matematiku vyučujeme Hejného metodou, považujeme za důležité, aby se rodiče seznámili se základními myšlenkami této metody. ProRodiceHejnehoMetoda

Týden na zkoušku
Poté se společně domluvíme na termínu, kdy se Vaše dítě zúčastní “týdne na zkoušku”, aby poznalo, zda mu systém vzdělávání ve ScioŠkole vyhovuje.

Dítě, které na zkoušku přijde, dostane „patrona“ ze stávajících žáků, který mu pomáhá seznámit se s ostatními, zapojit se do chodu školy, porozumět pravidlům a organizaci výuky. Na konci týdne uděláme společné vyhodnocení, po kterém se domluvíme na možném nástupu do ScioŠkoly.

Proč je proces přijetí tak dlouhý?

Změna školy je velkým krokem pro rodiče i dítě. Ve ScioŠkole to platí obzvlášť, protože fungujeme jinak než běžná škola. Dlouhý proces přijetí dává možnost rodičům i dítěti se se školou blíže seznámit.  To zvyšuje šanci, aby obě strany včas poznaly případný nesoulad mezi tím, co Vy od ScioŠkoly očekáváte a co ScioŠkola nabízí. Dny na zkoušku také umožňují Vašemu dítěti lépe se poznat se skupinou dětí, k níž by následně patřilo.

Jak probíhá přestup během školního roku?

Přestup do ScioŠkoly je možný kdykoli během školního roku.
V případě přijetí na ScioŠkolu zajistíme potřebnou administrativní stránku přestupu.